Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum
Zadzwoń!

602 753 257

22 65 20 884

Godziny otwarcia: Pon - Pt: 08:00 - 16:00

Dotacja na rozwój działalności gospodarczej

Zakup nowych sprzętów, powiększenie firmy o nowy dział i utworzenie nowych stanowisk pracy czy rozbudowa dotychczasowej siedziby – to tylko niektóre powody, które są związane z rozwojem działalności biznesowej, a na które możemy pozyskać dotację. Jaka organizacja może nas wesprzeć finansowo w procesie wzrostu firmy?

O jakie rodzaje dofinansowania działalności można się starać?

W zależności od województwa, w którym funkcjonujemy, mamy do wyboru różnego typu programy unijne, zgodnie z którymi otrzymamy pieniądze na dalszy rozwój. Musimy spełnić tylko kryteria formalne wskazane w programie oraz dopilnować wszelkich spraw papierkowych, między innymi do wskazanego dnia złożyć odpowiednie pismo do urzędu.

Jedną z możliwości na pozyskanie źródeł finansowania są dotacje z Funduszy Europejskich na rozwój firmy, a ramach jednego z licznych programów, m.in. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój czy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (dla wybranych województw).

Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum

Pieniądze na wsparcie inwestycji produkcyjnych może nam dać także Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego lub Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (o ile nasza działalność faktycznie jest ściśle związana z takim regionem).

Z dotacji na rozwój działalności gospodarczej może skorzystać praktycznie każda firma, zarówno mikro, mała i średnia, ale też duże przedsiębiorstwo. Bardziej od wielkości biznesu liczy się kontekst jego prowadzenia, na przykład w województwie o sporym bezrobociu lub na obszarach wiejskich dotkniętych biedą. Unia Europejska chce wyrównywać szanse ludzi zagrożonych ubóstwem lub wykluczonych społecznie, dlatego uruchamia programy mające przeciwdziałać niekorzystnym zjawiskom. Okazanie wsparcia finansowego firmie działającej w trudnym regionie może przynieść korzyści, np. w postaci utworzenia nowych miejsc pracy.

Nie tylko Fundusze Europejskie – jakie jeszcze możliwości ma przedsiębiorca?

Inną opcją wspierającą przedsiębiorcę w pozyskaniu środków na rozwój działalności może być kredyt hipoteczny, czyli w zasadzie najtańszy kredyt na rynku. Aby jednak otrzymać pieniądze, przedsiębiorca musi posiadać nieruchomość, pod zastaw której może zaciągnąć zobowiązanie.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM