Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum
Zadzwoń!

602 753 257

22 65 20 884

Godziny otwarcia: Pon - Pt: 08:00 - 16:00

Jak zapewnić sobie lojalność ze strony zatrudnionego w firmie pracownika?

Wejście na rynek pracy osób z pokolenia niżu demograficznego, wyjazd wielu młodych za granicę oraz większe wymagania kandydatów w kwestiach finansowych sprawiają, że dziś wcale nie tak łatwo pozyskać wartościowego pracownika. Należy pamiętać, że również sama rekrutacja jest czasochłonna i nie daje żadnej gwarancji wyłonienia osoby, której się szuka. Z tej sytuacji płynie prosty wniosek: lepiej zadbać o pracowników, których już się pozyskało do swojego zespołu i zrobić wszystko, aby nie chcieli nas opuścić. Tylko jak tego dokonać?

Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum

Opcja pierwsza: nagrodzić dotychczasowy trud premią

Nie każdą firmę stać na podwyższenie - z dnia na dzień - zarobków swoim pracownikom. Trudno jednak udawać, że wysokość pensji nie ma dużego znaczenia dla większości osób aktywnych zawodowo. Jest z tej sytuacji dobre wyjście, które - w perspektywie długoterminowej - kosztuje przedsiębiorcę mniej niż stała podwyżka. To premia pieniężna. Choć wypłacona jednorazowo kwota będzie raczej większa niż hipotetyczna miesięczna podwyżka, w skali całego roku na pewno okaże się korzystniejszym rozwiązaniem.

Opcja druga: Owocowe piątki, wyjścia do kina i XboX w przerwach od pracy

Tego rodzaju pozapłacowe benefity pracownicze są skierowane raczej do młodszych osób. Dobrze wpisują się w ich potrzebę zabawy, a także chęć budowania relacji ze współpracownikami, często będącymi w tym samym lub podobnym wieku co oni. Pozwalają spędzić w sposób atrakcyjny czas wolny - nie tylko przerwy w pracy, ale również wolne weekendy. Z racji swojej specyfiki, tego typu atrakcje sprawdzają się przede wszystkim w mniejszych start up'ach, agencjach kreatywnych i studiach gier wideo, w których panuje raczej kameralna atmosfera i wszyscy znają się z imienia.

Opcja trzecia: angażować pracownika w interesujące projekty

Codzienna rutyna potrafi zmęczyć każdego, nawet najbardziej entuzjastycznie nastawionego, pracownika. Dlatego też warto, w miarę możliwości, dawać mu raz na jakiś czas projekty będące wyzwaniem. Zadania, przy których człowiek czuje, że staje się lepszy od siebie samego z wczoraj. W takim momentach motywacja do pracy i chęć pozostania w miejscu, które rozwija, od razu gwałtownie wzrasta.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM