Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum
Zadzwoń!

602 753 257

22 65 20 884

Godziny otwarcia: Pon - Pt: 08:00 - 16:00

Sztuczna inteligencja nie zastąpi dobrego księgowego

Człowiek jest w stanie nie tylko przetwarzać dane, ale także je analizować i wyciągać wnioski, ale także dopasowywać konkretne zdarzenia gospodarcze do konsekwencji, jakie się z nimi wiążą. Kolejnym aspektem, w którym sztuczna inteligencja nie jest w stanie zastąpić dobrego księgowego, jest czynnik ludzki. Specjalista w swoim fachu może nie tylko wykonać niezbędne obliczenia, lecz przede wszystkim staje się osobą zaufaną, a nawet powiernikiem spraw finansowych w firmie.

Kapitał ludzki nie do zastąpienia

Certyfikacja jest świadectwem posiadanych umiejętności, co jest szczególnie ważne w obliczu ciągle zmieniających się norm prawnych i nowelizacji ustaw. Programy komputerowe z kolei wspierają księgowych w przetwarzaniu kluczowych danych oraz sporządzaniu niezbędnych dokumentów przesyłanych do urzędu w formie elektronicznej, takich jak Jednolite Pliki Kontrolne, faktury online czy dowody zakupu towarów. Pozwalają one skrócić pracę specjalisty nawet o 30% i skupić się na rozwijaniu umiejętności niezbędnych do świadczenia usług doradczych swoim klientom. Choć aplikacje bywają przydatne, nie są w stanie zastąpić księgowego w pracach wymagających nieszablonowego podejścia. Dotyczy to między innymi sytuacji związanych z wprowadzeniem w życie nowelizacji ustaw i nowych rozporządzeń, które w istotny sposób zmieniają rzeczywistość podatkową w Polsce. Programy, choć są aktualizowane na bieżąco, nie dają pewności co do tego, że dopasują się w danym momencie do zmieniających się przepisów.

Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum

To, czego nie dostrzeże maszyna

Schematyczność działania programów nie jest w stanie uwzględniać błędów, które dostrzec może tylko człowiek – komputer myśli w sposób zerojedynkowy, księgowy zaś jest w stanie wychwycić wyjątki wpływające na końcową interpretację przepisów. Bardzo wiele interpretacji zapisów ustaw nie może zostać przełożona na język sztucznej inteligencji. Do ich zrozumienia potrzebne jest zarówno logiczne przełożenie treści aktów prawnych, jak również czerpanie z bogactwa doświadczenia, które umożliwiają wysnucie prawidłowych wniosków względem niejednoznacznych sytuacji. Biuro rachunkowe Warszawa ma w swoim zespole takich księgowych, których nie zastąpi żaden komputer.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM