Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum
Zadzwoń!

602 753 257

22 65 20 884

Godziny otwarcia: Pon - Pt: 08:00 - 16:00

Rodzaje faktoringu - który wybrać?

Prowadzenie własnej działalności to niestety nie tylko jasne strony, ale niestety także i te negatywne. Szereg obowiązków i obawy o firmowe finanse to codzienność przedsiębiorców. Faktoring to jeden ze sposobów na problemy trapiące przedsiębiorców, zajmujących się sprzedażą towarów albo usług, a przy tym wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności. Co daje faktoring? Pomaga poprawić stabilność, płynność finansową i uniezależnić się od możliwej niewypłacalności swoich kontrahentów. Faktoring to popularna usługa finansowa w Polsce. Pokazują to statystki np. III kwartału 2017 roku – blisko 9 tys. firm zdecydowało się na nie. W jakich branżach najchętniej korzysta się z niego? Będą to firmy trudniące się produkcją, transportem, dystrybucją, szczególnie te budowlane i detaliczne. Zanim decydujemy się na faktoring, należy poznać jego rodzaje?

Faktoring pełny tzw. bez regresu polega na finansowaniu do 90% wartości sprzedaży z faktury w połączeniu z przeniesieniem ryzyka niewypłacalności kontrahenta na firmę świadczącą usługi factoringowe (faktor). Na faktoring pełny decydują się najczęściej firmy szybko rozwijające się, mające klientów nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Daje im to maksimum bezpieczeństwa swojej działalności, ponieważ ryzyko braku płatności rośnie, gdy nasz biznes wychodzi zagranicę.

Biuro rachunkowe PARTNER Warszawa Centrum

Factoring niepełny tzw. z regresem umożliwia dostęp do finansów za sprzedaż, bez przeniesienia ryzyka ewentualnej niewypłacalności na faktora. Zaletą tego rodzaju factoringu są niższe koszt usługi. Wybierają ją najczęściej firmy współpracujące ze stabilnymi klientami krajowymi.

Bez względu na typ usług faktoringowych, jedno jest pewne, że znacznie skracają czas oczekiwania na zapłatę ze strony kontrahentów. Kolejno – pozwala nam to na regulowanie należności w terminie w stosunku do np. ZUSu, rat, wynagrodzeń dla pracowników czy innych bieżących wydatków. Ponadto faktoring powoduje konkurencyjność biznesu na tle innych za sprawą wydłużonych terminów płatności.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM